Forum Regionu Podlaskiego
Umowa z członkiem zarządu - Wersja do druku

+- Forum Regionu Podlaskiego (http://hagepolska.pl)
+-- Dział: Barwy życia (/dzial-barwy-zycia)
+--- Dział: W czasie pracy (/dzial-w-czasie-pracy)
+--- Wątek: Umowa z członkiem zarządu (/w-umowa-z-czlonkiem-zarzadu)

Strony: 1 2

Umowa z członkiem zarządu - philipińczyk99 - 11-29-2017 12:58 AM

Witajcie. Jestem prezesem zarządu jednej z dużych warszawskich spółek. Właśnie stajemy przed powołaniem nowych członków do zarządu i przyznaję, że osobiście robię to pierwszy raz. Czy jest coś na co muszę zwrócić uwagę? Przygotować się w jakiś specjalny sposób?

Umowa z członkiem zarządu - Kazuar - 11-29-2017 03:16 AM

Bardzo dziwne jest, że nie jesteś prezesem i nie masz wiedzy, w jaki sposób zachować się przy powoływaniu nowego członka do zarządu. Przede wszystkim musisz zastanowić się nad umową z nim.

Umowa z członkiem zarządu - czwartkowa552 - 11-29-2017 05:18 AM

A ja się wcale koledze nie dziwię.Sama też pierwszy raz słyszę o szczególnych umowach z członkami ( wydawało mi się, że wystarczy jakiś zwykły, gotowy wzór). Czy w takim razie ktoś mógłby napisać coś więcej?

Umowa z członkiem zarządu - Kazuar - 11-29-2017 06:22 AM

A co konkretnie chciałabyś wiedzieć?

Umowa z członkiem zarządu - Zegarynka - 11-29-2017 07:58 AM

Ja się zastanawiam, jak taka umowa ma się w przypadku ewentualnych sporów lub niejasności finansowych?

Umowa z członkiem zarządu - KarateKid - 11-29-2017 08:55 AM

Właśnie dlatego umowa z członkiem zarządu powinna być dobrze przygotowana. Najlepiej, żeby przygotował ją prawnik, który ma doświadczenie w prawie spółek i korporacyjnym. Więcej informacji na ten temat możecie przeczytać sobie tutaj: http://podatkiwspolce.pl/umowa-z-czlonkiem-zarzadu/ , ponieważ jest bardzo dokładnie opisane przed czym może uchronić przygotowanie takiej umowy. Dotyczy to chociażby przyznawania sobie zbyt wysokich premii czy nadużyć finansowych.

Umowa z członkiem zarządu - Kompas - 11-29-2017 11:36 AM

Niestety kolega ma rację. Dobrze przygotowana umowa dla członka zarządu to podstawa, ponieważ jak się okazuje nie zawsze działa on na korzyść firmy. Jeśli dochodzi do sporów z różnych przyczyn, to bez odpowiedniej umowy trudno czasem je zinterpretować.

Umowa z członkiem zarządu - ZiemowitWiatr - 11-29-2017 01:23 PM

Wracając jeszcze do pytania kolegi, to dużo informacji masz na blogu podatkiwpolsce.pl, a jeśli potrzebujesz sporządzenia takiej umowy, to warto skontaktować się z prawnikiem, który Ci w tym pomoże. Myślę, że każda spółka powinna mieć dobrze przygotowane umowy z członkami zarządów, tak dla pewności.

Umowa z członkiem zarządu - philipińczyk99 - 11-29-2017 03:27 PM

Chyba macie rację. Przyznaję, że nie spodziewałem się, że może być to takie ważne i pewnie dużo zapisów bym nie umieścił, ale ten artykuł dał mi dużo myślenia.

Umowa z członkiem zarządu - czwartkowa552 - 11-29-2017 06:20 PM

Z mojego punktu widzenia to też bardzo ważne, ponieważ przygotowuję pracę magisterską o prawie spółek.