Forum Regionu Podlaskiego
Problem ze spieniaczem mleka w ekspresie - Wersja do druku

+- Forum Regionu Podlaskiego (http://hagepolska.pl)
+-- Dział: Barwy życia (/dzial-barwy-zycia)
+--- Dział: Różniste problemy (/dzial-rozniste-problemy)
+--- Wątek: Problem ze spieniaczem mleka w ekspresie (/w-problem-ze-spieniaczem-mleka-w-ekspresie)

Problem ze spieniaczem mleka w ekspresie - MarylaSpadziowa - 02-16-2017 05:05 AM

Witam. Pytałam już znajomych ale niestety nikt mi nie potrafi pomóc, a coś się chyba zepsuło ze spieniaczem w ekspresie. Jak już jest nagrzany i pali się lampka to włączam, przekrecam pokretło i zaczyna lecieć troche wody po czym cisza. Próbowałam odkamienić ale nawet woda z tym środkiem nie chciała lecieć. Co się mogło stać? Wie ktoś?

Problem ze spieniaczem mleka w ekspresie - plastelinowy10 - 02-16-2017 07:13 AM

Jest kilka opcji. Stawiam ze rzadko był odkamieniany i czyszczony, tabletek czyszczących też pewnie nie używałaś wiec pewnie troche sie zatkał. Mleko lubi zasychac w spieniaczu szczególnie w modelach z wąską dziurką. Po pierwsze zamówi tabletki czyszczące, najtaniej wychodzi tu: filtrosfera.pl/tabletki-czyszczace. Do tego dobry odkamieniacz przeznaczony do ekspresów. Nagrzej urządzenie, spróbuj uzyć odkamieniacza, jak nie pomoże to na chwilę wyłącz i pogrzeb długą igłą w spieniaczu. Potem znów załącz i powtarzaj do skutku. Musi pomóc.

Problem ze spieniaczem mleka w ekspresie - MarylaSpadziowa - 02-16-2017 08:39 AM

Okej, a nie poparzę się przy tym?

Problem ze spieniaczem mleka w ekspresie - plastelinowy10 - 02-16-2017 10:05 AM

Jeśli bedziesz udrażniać igłą na wyłaczonym spieniaczu to nie ma takiej opcji. Powiedz czy zadziałało.

Problem ze spieniaczem mleka w ekspresie - MarylaSpadziowa - 02-16-2017 11:29 AM

Poszło! Wielkie dzięki za pomoc! Ode mnie tylko taka wskazówka że dobrze jest nabić sobie igłę na koreki i takim zestawem dłubać bo jest bezpieczniej dla nas i igła na pewno nie utknie w dziurce. Tabletek na pewno bede używać bo tak jak pisałeś nie używałam nigdy.

Problem ze spieniaczem mleka w ekspresie - tańczącaWogniu - 02-16-2017 12:14 PM

Cześć, wiecie może co może być z ekspresem jeśli robi słabą kawę i pracuje bardzo ociężale? Będę wdzięczna za pomoc bo bardzo polubiłam kawe z ekspresu i nie wyobrażam sobie powrotu do sypanej. Pozdrawiam serdecznie.

Problem ze spieniaczem mleka w ekspresie - plastelinowy10 - 02-16-2017 03:05 PM

To samo co u koleżanki tylko nie w spieniaczu a gdzieś w mechanizmach. Odkamieniacz, nagrzanie i powtarzanie aż ciśnienie zacznie sie zwiekszać. O ekspres trzeba dbać a takim historiom zapobiega używanie tabletek do których naprawde was zachecam bo lepiej zapobiegać niż leczyć. Po co sie denerwować jak chcemy mieć kawe a wychodzi coś kawo-podobnego albo co gorsza nic?

Problem ze spieniaczem mleka w ekspresie - tańczącaWogniu - 02-16-2017 04:31 PM

Już mnie nie musisz przekonywać, dzieki za wskazówki. Mam nadzieje ze pomoze.

Problem ze spieniaczem mleka w ekspresie - plastelinowy10 - 02-16-2017 06:28 PM

Musi pomóc bo dziś ekspresy są tak solidne że awarie zdarzają się bardzo rzadko. Najczęsciej po prostu się zakamieniają. Pozdrawiam.