Forum Regionu Podlaskiego
Samodzielne wykonanie ogrodzenia posesji. - Wersja do druku

+- Forum Regionu Podlaskiego (http://hagepolska.pl)
+-- Dział: Człowiek jako istota społeczna (/dzial-czlowiek-jako-istota-spoleczna)
+--- Dział: Zadbane domostwo i ogród (/dzial-zadbane-domostwo-i-ogrod)
+--- Wątek: Samodzielne wykonanie ogrodzenia posesji. (/w-samodzielne-wykonanie-ogrodzenia-posesji)

Samodzielne wykonanie ogrodzenia posesji. - philipińczyk99 - 05-09-2016 01:26 PM

Chce samemu postawic ogrodzenie wokoł domu i chetnie skorzystam z podpowiedzi kogos doswiadczonego w tym temacie. Ogrodzenie bedzie wykonane z metalowych przesel, takich gotowych do montazu paneli, nie wiem jak to inaczej wytlumaczyc. Cos takiego jak teraz zaklada się wokol nowych blokow. Wiem, że musze zrobic podmurowke, tylko pytanie jak wysoka ma byc i w ogole od czego zaczac?

Samodzielne wykonanie ogrodzenia posesji. - EdiG - 05-09-2016 01:48 PM

Szkoda twojego czasu na takie zabaw. Jak chcesz zrobić sobie płot z gotowych elementów ogrodzeniowych to weź zamów sobie firmę, która sprzedaje ogrodzenia, oni mają zawsze jakąś ekipę montażową i oni za niewielką opłatą, albo w cenie samego płotu całą robotę zrobią za ciebie. Jedyne co warto zrobić samemu to ta wspomniana podmurówka pod panele ogrodzeniowe Warszawa to siedziba wielu firm, które chętnie pomogą zrobić każdego rodzaju ogrodzenie, więc szkoda się z tym samemu bawić, zwłaszcza jeśli nie masz o tym większego pojęcia.

Samodzielne wykonanie ogrodzenia posesji. - tańczącaWogniu - 05-09-2016 03:22 PM

Może nie do końca w temacie, ale możesz zdradzić ile kosztuje ogrodzenie z paneli metalowych ? Jestem ciekawa, bo sama chcę wymienić siatkę na coś bardziej eleganckiego, ale też nie stać mnie na jakieś kute płoty. Czy te metalowe panele ogrodzeniowe są dużo drozsze od klasycznej siatki metalowej? Czy musiałabym jakoś zmieniać starą podmurówkę?

Samodzielne wykonanie ogrodzenia posesji. - Mixer234 - 05-09-2016 04:13 PM

Zaczynasz własnie od podmurówki, pamiętaj o zachowaniu poziomu i zostawieniu miejsca na bramę i furtkę. Później montujesz słupki, a na koncu przytwierdzasz do nich panele. Zajrzyj sobie na stronę ogrodzenie-brygada99.pl tam jest sporo informacji o takim ogrodzeniu jakie chcesz postawic wokół swojego domu.