Forum Regionu Podlaskiego

Pełna wersja: Reklamy na Facebooku – jak odnieść sukces?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Prowadzę firmowe konto na FB i chcę dalej promować swój biznes. Zastanawiam się, ile kosztuje reklama na Facebooku? Jak oszacować miesięczny budżet na tego typu działania reklamowe? Proszę o porady.
Dobrze wydana złotówka na Facebooku może odmienić Twoją firmę. Pozwoli Ci pozyskać upragnionego klienta lub dotrzeć do kolejnych osób zainteresowanych Twoją ofertą. Prawda jest taka, że ilość opcji tworzenia reklam za pomocą Facebook Ads jest imponująca – podobnie jak wielkość budżetów, które można wydać na reklamy w błękitnym serwisie bez osiągania zakładanych celów.
To niezmiernie istotne, aby określić cel reklamy. Bez tego ani rusz. W zależności od rezultatów, które chcemy osiągnąć, mogą to być reklamy zwiększające świadomość poprzez promocję postów, promocję strony czy docieranie do osób w pobliżu firmy. Optymalną taktyką jest znalezienie kompromisu między celem a kosztem reklamy. Ciekawe porady w tym temacie oferuje między innymi ten social media blog.
Nie mniej istotnym elementem wpływającym na wydatki związane z reklamami w serwisie Facebook jest sposób naliczania opłat. Na etapie tworzenia kampanii reklamowej musimy wybrać jeden z dwóch modeli rozliczenia. Pierwszy z nich opiera się na naliczaniu opłat za każdorazowe osiągnięcie pożądanej akcji. Drugi dostępny model naliczania opłat opiera się na płatności za każde 1000 wyświetleń reklamy określonej grupie odbiorców.
Wszystko zależy również od konkurencyjności branży, w której działasz oraz od jakości reklam. Niewątpliwie, cena reklamy na Facebooku nie jest stała i jednoznaczna. Za post sponsorowany możesz zapłacić od 5 zł do kilkudziesięciu tysięcy. Dlatego, jeśli samodzielnie chcesz zając się reklamą na Facebooku, to na początek zastanów się nad wysokością budżetu i dostosuj odpowiedni typ reklamy.
Przekierowanie