Forum Regionu Podlaskiego

Pełna wersja: Umowa z członkiem zarządu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witajcie. Jestem prezesem zarządu jednej z dużych warszawskich spółek. Właśnie stajemy przed powołaniem nowych członków do zarządu i przyznaję, że osobiście robię to pierwszy raz. Czy jest coś na co muszę zwrócić uwagę? Przygotować się w jakiś specjalny sposób?
Bardzo dziwne jest, że nie jesteś prezesem i nie masz wiedzy, w jaki sposób zachować się przy powoływaniu nowego członka do zarządu. Przede wszystkim musisz zastanowić się nad umową z nim.
A ja się wcale koledze nie dziwię.Sama też pierwszy raz słyszę o szczególnych umowach z członkami ( wydawało mi się, że wystarczy jakiś zwykły, gotowy wzór). Czy w takim razie ktoś mógłby napisać coś więcej?
A co konkretnie chciałabyś wiedzieć?
Ja się zastanawiam, jak taka umowa ma się w przypadku ewentualnych sporów lub niejasności finansowych?
Właśnie dlatego umowa z członkiem zarządu powinna być dobrze przygotowana. Najlepiej, żeby przygotował ją prawnik, który ma doświadczenie w prawie spółek i korporacyjnym. Więcej informacji na ten temat możecie przeczytać sobie tutaj: http://podatkiwspolce.pl/umowa-z-czlonkiem-zarzadu/ , ponieważ jest bardzo dokładnie opisane przed czym może uchronić przygotowanie takiej umowy. Dotyczy to chociażby przyznawania sobie zbyt wysokich premii czy nadużyć finansowych.
Niestety kolega ma rację. Dobrze przygotowana umowa dla członka zarządu to podstawa, ponieważ jak się okazuje nie zawsze działa on na korzyść firmy. Jeśli dochodzi do sporów z różnych przyczyn, to bez odpowiedniej umowy trudno czasem je zinterpretować.
Wracając jeszcze do pytania kolegi, to dużo informacji masz na blogu podatkiwpolsce.pl, a jeśli potrzebujesz sporządzenia takiej umowy, to warto skontaktować się z prawnikiem, który Ci w tym pomoże. Myślę, że każda spółka powinna mieć dobrze przygotowane umowy z członkami zarządów, tak dla pewności.
Chyba macie rację. Przyznaję, że nie spodziewałem się, że może być to takie ważne i pewnie dużo zapisów bym nie umieścił, ale ten artykuł dał mi dużo myślenia.
Z mojego punktu widzenia to też bardzo ważne, ponieważ przygotowuję pracę magisterską o prawie spółek.
Stron: 1 2
Przekierowanie