Forum Regionu Podlaskiego

Pełna wersja: Czy są jakieś różnice w terapii odwykowej dla kobiet i dla mężczyzn?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Ja mam takie pytanie, bo nie wiem… czy sama się nie udam na terapię… czy są jakieś różnice w prowadzeniu terapii u kobiet i u mężczyzn?
A jaka terapia?
Alkoholowa.
Zasadniczo, o ile wiem, to te różnice są dosyć duże. Rzecz w tym, że organizm kobiety mimo wszystko funkcjonuje trochę inaczej, wiadomo… trochę inna gospodarka hormonalna, na którą ma także wpływ cykl menstruacyjny… niestety kobiety są bardziej narażone na negatywne skutki alkoholu, dlatego kluczowe jest, żeby jak najszybciej podjąć leczenie.
No dobrze, ale czym się różni?
Przede wszystkim nieco inne są proporcje przy podawaniu elektrolitów w czasie detoksu. Drua rzecz to taka, że sama terapia z psychoterapeutą wygląda inaczej. Kobiety potrzebują zazwyczaj dużo więcej poczucia zrozumienia niż mężczyźni.
To ciekawe, gdzie takie miejsce znajdę?
A skąd jesteś? Może będę w stanie coś podpowiedzieć.
Mieszkam w okolicach Poznania.
O to widzisz, masz do dyspozycji świetny ośrodek, który się mieści w Poznaniu na ulicy Spławie 48. Już od wielu lat zajmują się terapią odwykową dla kobiet, dzięki czemu pomogli już wielu paniom wyjść z ich problemów z nałogami. Więcej informacji o odwyku dla kobiet znajdziesz na stronie http://terapiakobieta.pl/czym-rozni-sie-odwyk-kobiet. To jest też strona tego ośrodka. Zapoznaj się z nim, może akurat zdecydujesz się na leczenie tam.
Stron: 1 2
Przekierowanie