Forum Regionu Podlaskiego

Pełna wersja: Komu powierzyć mediacje z wierzycielem?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Firma w której pracuję ma znaczące zobowiązania finansowe wobec jednego z inwestorów. Sprawa się robi trochę zawiła, atmosfera napięta. Chcemy to jakoś sensownie rozwiązać i pomyślałam że dobrym rozwiązaniem byłyby mediacje. Pojawia się tylko pytanie kto takim mediatorem mógłby być?
Na Zachodzie właśnie z mediacji często się korzysta gdy są jakieś sprawy typu długi itp. U nas jeszcze nie jest to standardem ale stopniowo przedsiębiorcy zaczynają takie rozwiązanie doceniać, co jest pozytywnym zjawiskiem.
Gdzie obiło mi się o uszy że są jakieś kancelarie wyspecjalizowane w prowadzeniu mediacji – sądzę że jest to właściwy trop. Poza tym dobrze że chcecie się dogadać a nie iść na noże.
Jeszcze pytanie czy druga strona będzie zainteresowana przystąpieniem do rokowań. Wiem że rozmaicie z tym bywa. W przeciwnym razie ciężko będzie mówić o tym, że te mediacje dadzą jakiś efekt.
O ile wiem to pośrednictwo w tym zakresie oferuje część kancelarii prawnych wojtalik.com.pl/negocjacje-i-mediacje.html. Skuteczności mediacji zależy już od mediatora no i właśnie od woli stron. Aczkolwiek wierzyciel który odmawia mediacji stawia się na gorszej pozycji w razie ewentualnej egzekucji roszczeń więc Twój pomysł wydaje się dobry.
Świetnie że ktoś o tym wspomniał – przy większym zobowiązaniu wierzyciel zrobi sobie źle jeżeli nie siądzie do stołu z dłużnikiem. Potem sąd będzie brał tę okoliczność pod uwagę. Dobrze kombinujesz.
Też sądzę że prawnik najlepiej się nadaje na mediatora. Jak rzetelnie podchodzi do sprawy to szansa na porozumienie jest spora.
Przekierowanie