Forum Regionu Podlaskiego

Pełna wersja: Czy warto zainwestować pieniądze w kupno kurtki softshell?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Potrrzebuję kupić nową kurtkę outdoorową i zastanawiam się nad softsheelem. Znajomy mi polecał, jako najbardziej niezawodną podczas wspinaczek i trudnych warunków pogodowych. Nie miałem do tej pory okazji do sprawdzenia tego osobiście, dlatego jestem ciekawy, czy rzeczywiście tego typu kurtka jest lepsza od standardowych?
Jeśli chodzi o softhell, to dla mnie jest to bardzo dobre rozwiązanie dla uprawiania aktywności fizycznej w chłodne dni. Dla mnie ogromną zaletą jest to, że nie muszę zakładać kilku warstw ubrań, wystarczy, że pod spodem mam termoaktywną bieliznę i to jest całkowicie wystarczające, ponieważ kurtka zapewnia dobrą termoregulację i nie powoduje szybkiej utraty ciepła.
Powiem tak: jeśli uprawiasz sport na zewnątrz w sezonie grzewczym to taka odzież jest niezastąpiona. Doskonale chroni przed wiatrem i deszczem, zapewnia właściwą temperaturę i ma dobrą wentylację powietrza. Ja kupiłem swoją kurtkę softshell w sklepie napieszo.pl i mieli bardzo duży wybór tego typu kurtek. Możesz sam sprawdzić asortyment na ich stronie napieszo.pl/362-kurtki-softshell-meskie i znaleźć taką, która ci się spodoba. Możesz też sobie poczytać więcej o ich właściwościach i zastosowaniu.
Kurtki typu softshell są bez wątpienia godne uwagi. 3 warstwowy materiał zapewnia komfortowe użytkowanie na zewnątrz w zimne dni. Ale zimą mimo wszystko nie należy zapomnieć o dodatkowej warstwie ocieplającej (sweter, polar itp.) ponieważ przy minusowych temperaturach kurtka tego nie zastąpi.
Ja oprócz tego zwracam uwagę na takie elementy jak krój, czyli to jak się dopasowuje, czy jest elastyczna i na tyle rozciągliwa, że w razie potrzeby włożymy pod spód dodatkową warstwę ubrań.
Ja wybierając kurtkę kierowałem się oprócz tego oddychalnością materiału i grubością, dzięki czemu kupiłem taką, która idealnie była dopasowana do moich potrzeb. Sprawdziła się i podczas wspinaczki górskiej i wycieczki rowerowej, gdzie zaskoczył mnie lekki deszcz.
Moim zdaniem kupno tego rodzaju kurtki jest dobrym pomysłem i warto wydać na nią pieniądze, a nawet trochę więcej i kupić taką znanej outdoorowej marki.
Przekierowanie